Hodnoty

Co je pro mě důležité

  • Klient. Cílem realizace je najít řešení toho, co klient chce. V ideálním případě už se to povedlo někomu zachytit do projektu, ale často to tak není. Klient určuje, co a jak by chtěl a co je důležité. Deska je obvykle technicky dána z projektu, ale častou jsou kolem stavby drobnosti, na kterých klientovi záleží. Ať už je to: „Vývod navíc pro zahradní domek“ nebo „Moc rád bych, aby se ten stromek nezničil při stavbě“. Pokud je to nereálné (stromek je v místě výkopu základů) komunikujeme a hledáme řešení, které by klientovi vyhovovalo a bylo technicky proveditelné.
  • Pořádně. Když něco dělám chci, aby to bylo správně a pořádně. Spoustu toho laik nepozná, a navíc když něco zalejete do betonu, tak to nepozná většinou už nikdo, ale i přesto chci, aby ty věci byly pořádně. Mám radost z toho, že před betonáží je dobře vyčištěná základová spára, zemnící pásek je zvednutý, dobře uchycený a zaizolovaný tam kde má být. Přítomnost nebo nepřítomnost stavebního dozoru na tom nic nemění.
  • Poctivě. Stavebnictví trpí nešvarem rozkrádání a šizení. Dá se toho míň nebo horší a naúčtuje se celé. Udělá se to bez dokladu nebo se výkaz práce trochu upraví. Asi na každé 2-3 stavbě mi někdo něco takového nabízí nebo o to žádá. Nemám to rád a vyhýbám se tomu co to jde. Chci doklady na to, co se udělalo od všech subdodavatelů a sám vystavuji doklady stejně. Pokud „papír nechcete“ tak ho vyhoďte. Nebo spíš smažte, protože faktury vystavuji jen elektronicky.
  • Otevřenost, důvěra a komunikace. Mám rád věci na rovinu, tak jak jsou. Snažím se tímto způsobem komunikovat a očekávám podobný přístup i z druhé strany. Přijde mi to normální.

Ne vždy se všechno povede tak, jak by člověk chtěl, ale tyto hodnoty jsou pro mě důležité. Pokud se váš svět točí kolem odlišných hodnot, bude lepší najít někoho jiného, kdo vám bude svým jednáním bližší a práci si domluvit u něj.